A A A

Виберіть мову:

Для Ротарійців

Авторизація

Username *
Password *
Remember Me

Історія Ротарі

4First4First names

 

Первая четверка Ротарийцев

Свою історію Ротарі веде з 23 лютого 1905 року, коли в Чикаго, в будівлі Юніті Білдінг на Норт Діборн стріт 127, відбулися перші збори майбутнього Ротарі клубу, на якому були присутні: гірничий інженер Густав Лоер, продавець вугілля Сильвестр Шилле (він же стане першим президентом клубу), кравець Хірам Шорі та адвокат Пол Гарріс.

 

first wheel

 

Саме Пол Гарріс стає в подальшому ідеологічним натхненником організації. Ідея Пола Гарріса полягала в прагненні розвивати дух дружби і солідарності у світі бізнесу великих міст. Незабаром до групи влилися нові члени Ротарі, які стали поперемінно збиратися за місцем роботи того чи іншого Ротарійця, звідки і виникла ідея обертання та емблема колеса (спочатку емблема являла собою колесо воза). Крім дружнього і ділового спілкування вимальовується ідея служіння громаді і здійснення гуманітарних акцій. Першими проектами, реалізованими Ротарі, стали купівля коня для місцевого священика та встановлення громадської вбиральні біля мерії Чикаго.

 

 

Пол Персі Гарріс

Незабаром з’явилися Клуби і в інших містах США. У 1910 році під час першої Конвенції за участі 16 клубів Ротарі, Пол Гарріс був обраний Президентом.). У 1911-1912 році виникають перші Ротарі Клуби за межами США – у Дубліні, Вінніпегу та Лондоні. В 1912 році було засновано Міжнародну Асоціацію Ротарі Клубів, яка в 1922 році отримала свою сучасну назву Ротарі Інтернешнл (англ. Rotary International).

З того часу рух Ротарі розвивався і зміцнювався в усьому світі, набував організаційної чіткості і здобував повагу своїми гуманітарними акціями. Наприкінці 1980-х до Ротарі стали приймати жінок і на сьогодні жінки складають біля 15% членів Ротарі. У 1989 році рух Ротарі отримав своє теперішнє гасло – «Служіння понад власне Я» (англ. «Service above self)». Це гасло стало духовною основою життя для Ротарійців усього світу.

Членами Ротарі в різні роки були визначні особи світової політики, науки та культури. Серед них – Президент США Джон Кеннеді, Прем’єр-міністр Великої Британії Уїнстон Черчиль, німецький письменник Томас Манн, океанограф та мандрівник Тур Хейердал, лауреат Нобелівської премії миру філософ Альберт Швейцер, король Швеції Карл ХVI Густав, композитори Франц Легар та Жан Сибеліус, співак Лучано Паваротті, боксер Мануель Пакьяо та багато інших відомих особистостей.

Сьогодні Ротарі — це глобальна мережа громадських добровольців, членами якої є понад 1,2 млн лідерів бізнесу та суспільного життя. Більше ніж 35,3000 Ротарі Клубів у більш як 200 країнах і географічних регіонах втілюють проекти служіння як у своїх місцевих громадах, так і поза їх межами, з метою подолання таких негативних явищ, як бідність, хвороби, голод, неписьменність і забруднення навколишнього середовища, здійснюють підтримку представників нового покоління.

 • innertext3 ua
  innertext3 ua

  steblyanko

  koma 03  Коли ти вступаєш до Ротарі, вважаєш, що це буде соціальна складова твого життя, окрім родини, роботи, захоплень і т.і. Але з часом починаєш розуміти, що Ротарі – це спосіб життя, при якому всі твої життєві вчинки здійснюються згідно Тесту Чотирьох Питань. Чотири прості питання… але як змінюють життя! koma 07

  Микола Стеблянко
  Перший Президент Ротарі е-Клубу Україна, член Ротарі з 2006 р.
 • innertext4 ua
  innertext4 ua

  MN1

  koma 03  Ротарі - спільнота з величезною позитивною мотивацією і  місією добра - щодня !!! koma 07

  Мирослава Новосільська
  Голова Міждержавного комітету Україна-Ізраїль, член Ротарі з 2012 р.
 • innertext2 ua
  innertext2 ua

  zmiivskaO

  koma 03  Місія життя, втілена в діях- ось що для мене Рух Ротарі! Спілкування на рівні інтелекту і душі. Спільний життєвий простір людей, об'єднаних одним Духом! Творчість, втілена в людських справах!.  koma 07

  Ольга Зміївська
  Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.
 • Сергій Завадський
  innertext5 ua

  Zavs1

  koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

  Сергій Завадський
  Губернатор Д2232 2018-2019, член Ротарі з 2000 р.
 • innertext1 ua
  innertext1 ua

  contentrightimg 03

  koma 03  Для мене Ротарі - це готовність віддавати всього себе, свій час, сили, кошти служінню людям, заради надії в очах постраждалих, усмішки хворої дитини, покращання життя людей навколо тебе. Це, разом із солідарністю міжнародної Ротарійської спільноти, дозволяє робити неможливе і наповнює твоє життя особливим змістом.  koma 07

  Олексій Коженкін
  Губернатор Д-2230 2014-2015, член Ротарі з 1992 р
stoppolio
Ротарі України в боротьбі з Поліо
Portal
Новини Дистрикту 2232 - березень-квітень 2020 року
honilulu
Віртуальний Конгрес Ротарі * 20-26.06.2020