A A A

Виберіть мову:

Для Ротарійців

Авторизація

Username *
Password *
Remember Me

Повернення до рифу

 Reef

Велетенський штучний риф у формі колеса Ротарі відновлює морське життя і захищає джерело існування декількох рибальських сіл у Філіппінах

В спокійній блакитній воді Бухти Лемон лежить джерело гордості для місцевих рибалок і затоплене вітання від Ротарі: штучний риф у формі Ротарійського колеса.

Колесо допомогло відновити місцеву рибальську промисловість, яку спустошили великомасштабні комерційні риболовецькі судна, які використовували динаміт, ціанід, і сітки з малими вічками від кінця 1990-х до початку 2000-х.

Риболовля є основою життя берегових сіл регіону, у тому числі Балубад, Лубі, Талаба, і Kілаїт, і роками сільські рибалки боролися, щоб захистити воду, яка годувала їх сім'ї.

У 2005 році рибалки звернулися за допомогою до Ротарі Клубу Ейтімонан, Провінція Квезон, Філіппіни. Було вирішено побудувати штучний риф.

Клуб в партнерстві з Ротарі Клубом Мадера, Каліфорнія, США заснували грант Фундації Ротарі, щоб допомогти у фінансуванні проекту вартістю більш ніж 1 млн. доларів.

Вони побудували риф у формі колеса Ротарі, яке, зокрема, має велику площу поверхні для зростання коралів і велику кількість закутків, де риба знайшла притулок.

Споруджений з армованого нержавіючою сталлю бетону на відстані 600 метрів від берегової лінії, розмірами близько 4 метрів висоти і 21 метр в діаметрі, риф важить декілька тон.

Сьогодні, колесо, визнане як найбільший штучний риф у Філіппінах, покрите коралом і витримало декілька тайфунів. Це притягає рибу, у тому числі карангів, риб-хірургів, червоного мангрового і звичайного окуня, рибу-ангела, камбалу, паломети, риб-ластівок, барракуд та інших морських істот.

"До появи рифу рибалки ледве могли упіймати рибу вагою в один кілограм", говорить Ока Чуа, паст-президент Ротарі Клубу Эйтімонан і керівник проекту. "Сьогодні вони щодня ловлять рибу вагою до 2 кілограм за одиницю".

Захист риби був лише одним результатом проекту. Риф також став туристичним об'єктом, який сприяв розвитку місцевої економіки. Рибалки будують бамбукові плоти і орендують їх туристам, які відвідують риф, щоб поїсти, відпочити, зайнятися дайвінгом, і навіть годуванням риб.

*Ця стаття спочатку була опублікована в журналі Ротарі Філіппін, автор - Куїнсі Кейхеліг

 

 

 • innertext3 ua
  innertext3 ua

  steblyanko

  koma 03  Коли ти вступаєш до Ротарі, вважаєш, що це буде соціальна складова твого життя, окрім родини, роботи, захоплень і т.і. Але з часом починаєш розуміти, що Ротарі – це спосіб життя, при якому всі твої життєві вчинки здійснюються згідно Тесту Чотирьох Питань. Чотири прості питання… але як змінюють життя! koma 07

  Микола Стеблянко
  Перший Президент Ротарі е-Клубу Україна, член Ротарі з 2006 р.
 • innertext1 ua
  innertext1 ua

  contentrightimg 03

  koma 03  Для мене Ротарі - це готовність віддавати всього себе, свій час, сили, кошти служінню людям, заради надії в очах постраждалих, усмішки хворої дитини, покращання життя людей навколо тебе. Це, разом із солідарністю міжнародної Ротарійської спільноти, дозволяє робити неможливе і наповнює твоє життя особливим змістом.  koma 07

  Олексій Коженкін
  Губернатор Д-2230 2014-2015, член Ротарі з 1992 р
 • Сергій Завадський
  innertext5 ua

  Zavs1

  koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

  Сергій Завадський
  Губернатор Д2232 2018-2019, член Ротарі з 2000 р.
 • innertext4 ua
  innertext4 ua

  MN1

  koma 03  Ротарі - спільнота з величезною позитивною мотивацією і  місією добра - щодня !!! koma 07

  Мирослава Новосільська
  Голова Міждержавного комітету Україна-Ізраїль, член Ротарі з 2012 р.
 • innertext2 ua
  innertext2 ua

  zmiivskaO

  koma 03  Місія життя, втілена в діях- ось що для мене Рух Ротарі! Спілкування на рівні інтелекту і душі. Спільний життєвий простір людей, об'єднаних одним Духом! Творчість, втілена в людських справах!.  koma 07

  Ольга Зміївська
  Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.
stoppolio
Ротарі України в боротьбі з Поліо
Portal
Новини Дистрикту 2232 - березень-квітень 2020 року
honilulu
Віртуальний Конгрес Ротарі * 20-26.06.2020