A A A

Виберіть мову:

Для Ротарійців

Авторизація

Username *
Password *
Remember Me

Папа Римський вітає Ротарі на Ювілейному богослужінні

 Pope

 

Тисячі членів Ротарі, натхненні спеціальним запрошенням від папи римського Франциска, зібралися у Ватикані в Римі в суботу 30 квітня, щоб відслужити проповідь про співчуття, відкритість та служіння людству.

По полудні, група чисельністю близько 9000 членів Ротарі з 80 країн - пройшла шлях переповненими вулицями Риму, пройшовши пости посиленої охорони, що оточують Площу Святого Петра, і розмташувалася в області, зарезервованої для Ротарі навпроти базиліки Святого Петра на ювілейне богослужіння.

Франциск, 79-річний аргентинець, закликав більш ніж 100 000 присутніх, у тому числі, співробітників поліції і військових з усього світу, "побудувати культуру миру, безпеки та солідарності у всьому світі".

На його послання світу відгукнулися члени Ротарі, в тому числі Р. Асокан з Таміл Наду, Індія. "Ми приймаємо його послання про мир. Ротарі, яке бере участь у всіх сферах життя, може нести це послання всім нашим Клубам, передаючи його повідомлення всім нашим громадам", - говорить Асокан.

Хоча Франциск є лідером Римо-католицької церкви, його слова часто доходять до широкої аудиторії. Опитування, опубліковане раніше в цьому році, показало, що він є одним з найулюбленіших і  тих, що користуються довірою, світових лідерів.

Ось що зробило цю подію у Ватикані настільки привабливим, - каже Адріана Лантинг, яка приїхала з Каліфорнії, США. "Зустріч такої чудової людини з такою чудовою організацією, як Ротарі, в одному місці - таке я просто не могла пропустити", - сказала Лантинг, член Ротарі Клубу Лонг-Біч.

Мадрид Циммерман, інша член Клубу Лонг-Біч, яка не є католичкою, каже, що талант Франциска зачіпає серця людей незалежно від того, звідки вони. "Ротарі досягає того ж ефекту", - додає вона. "У нас можуть бути різні способи виразу, але наша [Ротарі] діяльність в допомозі іншим виходить з тих же принципів».

"Ця подія є нагадуванням про те, що у нас є тільки одна мета, і вона полягає в тому, щоб служити тим, хто потребує допомоги. Я думаю, що це послання, з яким я хочу повернутися в мій клуб", - говорить Циммерман.

Після урочистої аудієнції, Франциск зустрівся з невеликою делегацією членів Ротарі на чолі з Президентом РІ К. Р. Равіндраном. Папа звернувся до Равіндрана зі словами про важливість вакцинації дітей і закликав Ротарі продовжувати боротьбу з цим захворюванням.

"Мені випала честь і я глибоко зворушений, що мав можливість зустрітися з папою римським Франциском сьогодні, і чути, як він сказав нам продовжувати нашу боротьбу за викорінення поліомієліту", - говорить Равіндран, який сповідує індуїзм. "Це додало мені ще більше гордості за минуле Ротарі, ще більше віри в її сьогодення, і ще більше оптимізму з приводу її майбутнього, ніж коли-небудь раніше".

Зниження рівня міграційної кризи

У п'ятницю в Римі відбулася панельна дискусія Ротарі, покликана підкреслити зусилля для полегшення важкого становища біженців з Сирії, Іраку та Афганістану. Більше 60 мільйонів чоловік, з них 11 мільйонів сирійців, переміщені в результаті війни і насильства за останні чотири роки. Такі великі переміщення ніхто не бачив з часів Другої Світової Війни.

У дискусії, модератором якої виступило "Радіо Ватикану", експерти з Всесвітньої продовольчої програми, Єзуїтської служби у справах біженців та Агентства ООН у справах біженців говорили про те, як допомогти мігрантам в їх нових країнах.

Генеральний секретар Ротарі Джон Гевко, виступаючи в дискусії, вказав на низку ініціатив Ротарі Клубів, зроблених для того, щоб інтегрувати біженців в нове суспільство, в тому числі школи для програмістів і проект професійного навчання в Ріміні, Італія.

"Нинішнє становище біженців - це лакмусовий папірець для сучасного рівня співчуття", - сказав Гевко.

Він закликав присутніх використовувати свої зв'язки, щоб надати ресурси і кошти, необхідні для вирішення гуманітарної кризи.

По закінченні дискусії, Бонавентура Фохтунг, член Ротарі Клубу Аппер Блю Маунтінз Санрайз з Нового Південного Уельсу, Австралія, сказав, що Ротарі і Папа мають однаковий порядок денний, коли мова йде про допомогу мігрантам. Нещодавно Франциск прийняв 12 сирійських мігрантів, три сім'ї, в тому числі шестеро дітей, з якими повернувся до Ватикану після відвідин табору на грецькому острові Лесбос.

"Ми повинні повернутися додому і ставити це в приклад. Кожен клуб повинен щось робити. Кожна справа для допомоги цим біженцям може принести помітні зміни", - додав він.

Дводенний захід Ротарі в Римі, пов'язаний з ювілейною месою у Ватикані, який став Ювілеєм для Ротарійців завдяки організаторам з Дистрикту 2080 (Італія), також включав благодійні концерти і три вечері по збору коштів на ліквідацію поліомієліту.

Райан Хайланд (Ryan Hyland)


Новини Ротарі (Rotary News)
2-травня-2016

На фото: Папа Римський Франциск вітає Президента Ротарі Інтернешнл К. Р. Равиндрана на ювілейній аудієнції у Ватикані 30 квітня, де 9,000 членів Ротарі Клубів були спеціальними гостями понтифіка.

Фото люб'язно надано Ватиканом

 • innertext2 ua
  innertext2 ua

  zmiivskaO

  koma 03  Місія життя, втілена в діях- ось що для мене Рух Ротарі! Спілкування на рівні інтелекту і душі. Спільний життєвий простір людей, об'єднаних одним Духом! Творчість, втілена в людських справах!.  koma 07

  Ольга Зміївська
  Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.
 • innertext5 ua
  innertext5 ua

  Zavs1

  koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

  Сергій Завадський
  Губернатор Д2232 2018-2019, член Ротарі з 2000 р.
 • innertext3 ua
  innertext3 ua

  steblyanko

  koma 03  Коли ти вступаєш до Ротарі, вважаєш, що це буде соціальна складова твого життя, окрім родини, роботи, захоплень і т.і. Але з часом починаєш розуміти, що Ротарі – це спосіб життя, при якому всі твої життєві вчинки здійснюються згідно Тесту Чотирьох Питань. Чотири прості питання… але як змінюють життя! koma 07

  Микола Стеблянко
  Перший Президент Ротарі е-Клубу Україна, член Ротарі з 2006 р.
 • innertext4 ua
  innertext4 ua

  MN1

  koma 03  Ротарі - спільнота з величезною позитивною мотивацією і  місією добра - щодня !!! koma 07

  Мирослава Новосільська
  Голова Міждержавного комітету Україна-Ізраїль, член Ротарі з 2012 р.
 • innertext1 ua
  innertext1 ua

  contentrightimg 03

  koma 03  Для мене Ротарі - це готовність віддавати всього себе, свій час, сили, кошти служінню людям, заради надії в очах постраждалих, усмішки хворої дитини, покращання життя людей навколо тебе. Це, разом із солідарністю міжнародної Ротарійської спільноти, дозволяє робити неможливе і наповнює твоє життя особливим змістом.  koma 07

  Олексій Коженкін
  Губернатор Д-2230 2014-2015, член Ротарі з 1992 р
stoppolio
Ротарі України в боротьбі з Поліо
PETS1
Гранти, ФР та МДК - Ів.-Франківськ,26-28.10.2018
hamburg
Конгрес Ротарі в Гамбургу-2019