A A A

Виберіть мову:

Для Ротарійців

Авторизація

Username *
Password *
Remember Me

День народження Ротарі: 113 років добрих справ

 113

 

День народження Ротарі: 113 років добрих справ

Сьогодні, 23 лютого 2018 року, виповнюється 113 років унікальній міжнародній громадській організації – Ротарі.  Вона об’єднує людей, що прагнуть втілювати позитивні зміни у своєму житті, у своїх громадах та у всьому світі. Ротарійці безкорисливо віддають частину свого часу, доходів, здібностей та сил іншим людям , тим самим, самі духовно збагачуються.

Надзвичайні успіхі у боротьбі з поліомієлітом, сприяння розвитку системи водопостачання і каналізації у слаборозвинених районах світу, підвищення доступності до медичних послуг, освітні програми, проекти, спрямовані на зростання місцевої економіки – це та ще багато іншого є внеском Ротарі та ротарійців усього світу у покращення життя людей в різних куточках нашої планети.

Сьогодні Ротарі  - це понад 1,2 млн. однодумців з більш ніж 35 тис. Ротарі клубів, у більш ніж 200 країнах світу (включаючи Україну), об’єднаних девізом «Служіння понад власне «Я».

Відео: Без меж/No Limit https://youtu.be/J-CHXyocvsw

 

Як все починалося

23 лютого 1905 року в Чикаго зібралися разом гірничий інженер Густав Лоер, кравець Хірам Шор, продавець вугілля Сильвестр Шилле, та адвокат Пол Гарріс. Ідеологічним натхненником перших зборів майбутнього Ротарі клубу (а в подальшому, усіє організації) став Пол Гарріс, який хотів об’єднати групу професіоналів з різним досвідом та навичками з метою обміну ідеями та налагодження дружніх стосунків. Його ідеєю було прагнення розвивати дух дружби і солідарності у світі бізнесу великих міст.

founders

Незабаром до четвірки приєдналися нові члени Ротарі. Перші ротарійці почергово збиралися за місцем роботи того чи іншого члена групи – «по колу». Саме ця традиція в подальшому надихнула ротарійців на створення емблеми Ротарі у вигляді колеса, як символа обертання (спочатку емблема являла собою колесо возу).

З часом прагнення дружнього і ділового спілкування переросло в ідею служіння громаді і здійснення гуманітарних акцій. Першими проектами Ротарі стали купівля коня для місцевого священика та встановлення громадської вбиральні біля Чиказької мерії.

Незабаром Ротарі клуби з’явилися в інших містах Сполучених Штатів. У 1910 році клубів вже було 16. За їх участі відбулася перша Конвенція, під час якої Пол Гарріс був обраний Президентом.).

У 1911-1912 році перші Ротарі Клуби з’явилися за межами США – у Дубліні, Вінніпегу та Лондоні. В 1912 році засновано Міжнародну Асоціацію Ротарі Клубів, яка в 1922 році отримала сучасну назву Ротарі Інтернешнл (Rotary International).

З того часу рух Ротарі почав поширюватися у всьому світі та набувати поваги завдяки своїм гуманітарним акціям. Гасло «Служіння понад власне Я» стало духовною основою для ротарійців усього світу.

Відео: Що ми бачимо? (What we see?) https://youtu.be/XwuabA5xp5E

Напрямки діяльності Ротарі (Rotary's Areas of Focus)

 Areas

Добрі справи ротарійців – це успішні та тривалі проекти за шести основними напрямками діяльності:

 • Забезпечення миру;
 • Подолання хвороб;
 • Постачання чистої води;
 • Збереження материнства та дитинства;
 • Підтримка освіти;
 • Розвиток місцевої економіки.

Ротарі клуби створюють та пропонують проекти, що фокусуються на цих питаннях. Найкращі з цих проектів отримують допомогу у вигляді Глобальних ґрантів, що надаються Фундацією Ротарі.

Детальніше про Ротарі та ротарійців дізнавайтеся на офіційному сайті rotary.org.

We

 

Ротарійці з нами і серед нас

Рух Ротарі об’єднує людей різного віку, різних національностей, професій та напрямів діяльності. Наприклад, ротарійцями були президент США Джон Кеннеді, Прем’єр-міністр Великої Британії Уїнстон Черчиль, німецький письменник Томас Манн, океанограф та мандрівник Тур Хейердал, американський художник-мультиплікатор, засновник компанії Walt Disney Productions Уолт Дісней, король Швеції Карл ХVI Густав, лауреат Нобелівської премії миру філософ Альберт Швейцер, композитори Франц Легар та Жан Сибеліус, співак Лучано Паваротті, боксер Мануель Пакьяо та багато інших відомих особистостей.

В списку відомих ротарійців сучасності – Ангела Меркель, перша та поки єдина жінка-канцлер в історії Німеччини.

Persons

Одним з відомих українців – членів Ротарі є Ілля Ємець, видатний кардіохірург, директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Він є засновником медичної дисципліни кардіохірургії новонароджених в Україні, і завдяки якій врятовані вже тисячі дітей з пороком серця. Ілля Ємець є почесним членом Ротарі Клубу "Київ".

Ротарі в Україні

 

Серед ротарійців багато і українців.

Inaug

Рух Ротарі в сучасній Україні існує вже 25 років. Зараз в Україні працює 50 Ротарі клубів, що об’єднали близько 1000 осіб. Більшість проектів українських ротарійців пов'язані з напрямком медицини та охорони здоров'я. Іншими популярними напрямками є соціальний (допомога дітям-сиротам, людям з інвалідністю, малозабезпеченим, престарілим), освітній, культурний та екологічний.

map RotaryUkraine

За часи незалежності Ротарі в Україні реалізували благочинних проектів на загальну суму більш ніж $25 млн. Це проекти, спрямовані на допомогу лікарням, покращення благоустрою, розвиток дітей та молоді, підтримка постраждалих внаслідок АТО, захист українців від вакцино-керованих інфекційних хвороб, збереження інтелектуально-культурної спадщини України та багато інших.


Будьте частиною змін, які втілює Ротарі. Поділіться вашою пристрастю, вашим баченням та вашими цілями з Ротарі. Приєднайтесь до Ротарі сьогодні http://rotary.org.ua/pryiednatys

 Inspire

Автор: Тимофій Бадіков,

Президент Ротарі Клубу "Київ-сіті"

 • innertext3 ua
  innertext3 ua

  steblyanko

  koma 03  Коли ти вступаєш до Ротарі, вважаєш, що це буде соціальна складова твого життя, окрім родини, роботи, захоплень і т.і. Але з часом починаєш розуміти, що Ротарі – це спосіб життя, при якому всі твої життєві вчинки здійснюються згідно Тесту Чотирьох Питань. Чотири прості питання… але як змінюють життя! koma 07

  Микола Стеблянко
  Перший Президент Ротарі е-Клубу Україна, член Ротарі з 2006 р.
 • innertext1 ua
  innertext1 ua

  contentrightimg 03

  koma 03  Для мене Ротарі - це готовність віддавати всього себе, свій час, сили, кошти служінню людям, заради надії в очах постраждалих, усмішки хворої дитини, покращання життя людей навколо тебе. Це, разом із солідарністю міжнародної Ротарійської спільноти, дозволяє робити неможливе і наповнює твоє життя особливим змістом.  koma 07

  Олексій Коженкін
  Губернатор Д-2230 2014-2015, член Ротарі з 1992 р
 • innertext5 ua
  innertext5 ua

  Zavs1

  koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

  Сергій Завадський
  Губернатор Д2232 2018-2019, член Ротарі з 2000 р.
 • innertext2 ua
  innertext2 ua

  zmiivskaO

  koma 03  Місія життя, втілена в діях- ось що для мене Рух Ротарі! Спілкування на рівні інтелекту і душі. Спільний життєвий простір людей, об'єднаних одним Духом! Творчість, втілена в людських справах!.  koma 07

  Ольга Зміївська
  Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.
 • innertext4 ua
  innertext4 ua

  MN1

  koma 03  Ротарі - спільнота з величезною позитивною мотивацією і  місією добра - щодня !!! koma 07

  Мирослава Новосільська
  Голова Міждержавного комітету Україна-Ізраїль, член Ротарі з 2012 р.
stoppolio
Ротарі України в боротьбі з Поліо
Portal
Новини Дистрикту 2232 - березень-квітень 2020 року
honilulu
Віртуальний Конгрес Ротарі * 20-26.06.2020