Засади Ротарі

Духовне кредо кожного Ротарійця відображено в засадничому гаслі «Служіння понад власне Я». Ротарійці здійснюють служіння в громадах по всьому світу на базі високих етичних стандартів, забезпечуючи сталий розвиток та вирішення проблем. У всій діяльності вони керуються основоположними засадами організації.

Мета Ротарі

Метою діяльності Ротарі Клубів є заохочення і сприяння втіленню ідеалів служіння як основи гідних і цінних акцій і, зокрема, заохочення та сприяння:

• ПЕРШЕ. Розвиток знайомства між людьми як можливості служіння;
  • ДРУГЕ. Пропаганда високих етичних стандартів в бізнесі і професійній діяльності; відзначення цінності усіх корисних занять; використання професійної діяльності кожного Ротарійця як можливості служіння суспільству;
  • ТРЕТЄ. Втілення ідеалу служіння кожним Ротарійцем в особистому, діловому житті і в локальній громаді
  • ЧЕТВЕРТЕ. Пропагування міжнародного взаєморозуміння, доброї волі і миру через світову спільноту людей різних професій, об'єднаних ідеалами служіння

Тест Чотирьох Запитань

Тест чотирьох запитань є неупередженим і незаангажованим етичним дороговказом, який Ротарійці використовують у своїх особистих та професійних відносинах. Цей тест перекладений більш ніж на 100 мов, і Ротарійці зазвичай повторюють його на своїх засіданнях:

Стосовно всього, про що ми думаємо, говоримо та робимо, перевіряємо

1. Чи в цьому ІСТИНА?
  2. Чи СПРАВЕДЛИВО це по відношенню до всіх, кого це стосується ?
  3. Чи це зміцнить ДОБРУ ВОЛЮ та ДРУЖБУ?
  4. Чи буде це НА БЛАГО всім зацікавленим?

Напрямки служіння

Ротарі скеровує готовність членів організації до служіння вдома і за кордоном у п’яти напрямках, які є фундаментом діяльності кожного Ротарі Клубу.

• Клубне служіння сфокусоване на створенні сильних клубів. Процвітаючий клуб ґрунтується на міцних зв'язках та плані розвитку активного членства.
  • Професійне служіння є закликом до кожного Ротарійця працювати чесно і використовувати свій досвід для вирішення проблем і потреб суспільства.
  • Служіння місцевій громаді закликає кожного Ротарійця знаходити шляхи покращення якості життя людей в своїх громадах і служити громадським інтересам.
  • Міжнародне служіння відображає нашу глобальну присутність у питаннях сприяння миру і взаєморозумінню. Ми підтримуємо цей напрям служіння, виступаючи спонсором або волонтером у міжнародних проектах, у пошуку партнерів за кордоном, і багато іншого.
  • Служіння новому поколінню спрямоване не розвиток можливостей молоді та молодих спеціалістів у програмах розвитку лідерства, таких як Ротаракт, Інтеракт, Ротарійська відзнака для молодих лідерів (RYLA) і Ротарійські студентські обміни (Rotary Youth Exchange).

Семінар МДК - Мінськ, 24-26.11.2017