Програма ПоліоПлюс

Програма боротьби за викорінення поліомієліту у світі є ключовою глобальною кампанією, яку проводить Ротарі.

1979р. Ротарі клуби реалізують проект купівлі та доставки 6 млн. вакцин для дітей на Філіппінах

1985р. У 1985 році Ротарі запустила свою програму Поліо Плюс, першу ініціативу для вирішення глобальної ліквідації поліомієліту шляхом масової вакцинації дітей. Ротарі внесло понад $1,3 млн. та незліченну кількість волонтерських годин, щоб імунізувати більше 2,5 млн.. дітей в 122 країнах. Крім того, пропагандистські зусилля Ротарі відіграли роль у прийнятті рішень урядами країн-донорів для внесення більше $9 млн. на реалізацію проекту

1988р. Програма Поліо Плюс зібрала 247 млн. доларів. На цей рік захворюваність становила 350 000 випадків щорічно у 125 країнах.

В 1988р. на 41-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я була прийнята резолюція про ліквідацію поліомієліту в світі. Це стало початком Глобальної Ініціативи з ліквідації поліомієліту (ГІЛП), яку очолили національні уряди, ВООЗ, Ротарі Інтернешнл, Центри США з контролю та профілактики захворювань (CDC) та ЮНІСЕФ. Пізніше її підтримали та стали основними партнерами Фонд Об’єднаних націй та Фонд Білла та Мелінди Гейтс.

1991р. Зафіксовано останній випадок дикого вірусу поліо в Америці

1994р. США оголошені вільними від поліо.

1995р. Ротарійці та волонтери провели імунізацію 165 млн. дітей в Китаї та Індії за 1 тиждень. Стартувала програма Поліо Плюс Партнерства для залучення коштів від Ротарійців у вільних від поліо країнах.

1996р. Кількість випадків захворювань скоротилося на 85%

1997р. Останній випадок дикого вірусу поліо зафіксовано в Західно-Тихоокеанському регіоні

1999р. Дикий вірус поліо типу 2 припинив своє існування.

2000р. Рекордні 550 млн. дітей – 1/10 частина людства - отримали вакцину

vaccination

2002р. Європейський регіон визнано вільним від поліо.

2003р. Вкладено в кампанію понад 500 млн.. доларів. Лишилося 6 країн уражених хворобою

2004р. В Африці синхронізовано проведений День Імунізації для 80 млн. дітей з 23 країн.

2006р. Лишилося 4 ендемічні країни

2012р. Протягом 2008-2012 рр. Ротарійці зібрали на боротьбу з поліо понад 215 млн. доларів США. Індія не зафіксувала жодного випадку поліо за рік. Останній випадок вірусу поліо типу 3 зафіксовано в Нігерії.

27.03.2014 Регіон Південно-Східної Азії сертифікований, як вільний від поліо. Тепер 80% людей у світі живе у вільних від поліо країнах. В той же час було зафіксовано 149 випадків захворювання у семи країнах.

poliotoday

12.04.2015 За даними ВООЗ з початку року зафіксовано лише 23 випадки хвороби (22 – у Пакистані, 1 - в Афганістані, також ендемічною територією залишається Нігерія).

currentyear2015

billgatesthisclose

We are this close to ending polio

Сьогоднішній день боротьби з поліо відображає серія плакатів, на яких видатні особи демонструють жестом пальцями «До подолання поліо залишилося так мало» («We are this close to ending polio»). Зокрема, в цій програмі взяли участь Біл Гейтс, актор Джекі Чан, архієпископ Дезмонд Туту, корейська поп-зірка Псай і багато інших.

Поставлена мета – остаточне викорінення поліо в світі до 2018 р. До цього часу фонд Білла та Мелінди Гейтс зобов’язався до кожного долара зібраного Ротарі додати ще два в загальній сумі до 35 млн. доларів на рік.

endpolionow

End Polio now

Під гаслом Ротарі «Покінчити з поліо тепер» («End Polio now») проводяться численні заходи в усьому світі. Більше мільйона Ротарійців пожертвували свій час і особисті ресурси на шляху до викорінення поліомієліту. Кожен рік, сотні членів Ротарі працюють пліч-о-пліч з працівниками охорони здоров'я по вакцинації дітей від поліомієліту в країнах, що постраждали від поліо. Ротарійці співпрацюють з ЮНІСЕФ та іншими партнерами в цілях підготовки і розповсюдження масових засобів комунікації, щоб достукатися до людей в районах, ізольованих внаслідок конфліктів, географії, або злиднів. Члени ,Ротарі також вербують колег-волонтерів, допомагають з транспортуванням вакцини, і надають іншу матеріально-технічну підтримку.

KHER
Семінар з питань членства - Херсон, 22-24.09.2017