Програма ПоліоПлюс

Програма боротьби за викорінення поліомієліту у світі є ключовою глобальною кампанією, яку проводить Ротарі.

1979р. Ротарі клуби реалізують проект купівлі та доставки 6 млн. вакцин для дітей на Філіппінах

1985р. У 1985 році Ротарі запустила свою програму Поліо Плюс, першу ініціативу для вирішення глобальної ліквідації поліомієліту шляхом масової вакцинації дітей. Ротарі внесло понад $1,3 млн. та незліченну кількість волонтерських годин, щоб імунізувати більше 2,5 млн.. дітей в 122 країнах. Крім того, пропагандистські зусилля Ротарі відіграли роль у прийнятті рішень урядами країн-донорів для внесення більше $9 млн. на реалізацію проекту

1988р. Програма Поліо Плюс зібрала 247 млн. доларів. На цей рік захворюваність становила 350 000 випадків щорічно у 125 країнах.

В 1988р. на 41-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я була прийнята резолюція про ліквідацію поліомієліту в світі. Це стало початком Глобальної Ініціативи з ліквідації поліомієліту (ГІЛП), яку очолили національні уряди, ВООЗ, Ротарі Інтернешнл, Центри США з контролю та профілактики захворювань (CDC) та ЮНІСЕФ. Пізніше її підтримали та стали основними партнерами Фонд Об’єднаних націй та Фонд Білла та Мелінди Гейтс.

1991р. Зафіксовано останній випадок дикого вірусу поліо в Америці

1994р. США оголошені вільними від поліо.

1995р. Ротарійці та волонтери провели імунізацію 165 млн. дітей в Китаї та Індії за 1 тиждень. Стартувала програма Поліо Плюс Партнерства для залучення коштів від Ротарійців у вільних від поліо країнах.

1996р. Кількість випадків захворювань скоротилося на 85%

1997р. Останній випадок дикого вірусу поліо зафіксовано в Західно-Тихоокеанському регіоні

1999р. Дикий вірус поліо типу 2 припинив своє існування.

2000р. Рекордні 550 млн. дітей – 1/10 частина людства - отримали вакцину

vaccination

2002р. Європейський регіон визнано вільним від поліо.

2003р. Вкладено в кампанію понад 500 млн.. доларів. Лишилося 6 країн уражених хворобою

2004р. В Африці синхронізовано проведений День Імунізації для 80 млн. дітей з 23 країн.

2006р. Лишилося 4 ендемічні країни

2012р. Протягом 2008-2012 рр. Ротарійці зібрали на боротьбу з поліо понад 215 млн. доларів США. Індія не зафіксувала жодного випадку поліо за рік. Останній випадок вірусу поліо типу 3 зафіксовано в Нігерії.

27.03.2014 Регіон Південно-Східної Азії сертифікований, як вільний від поліо. Тепер 80% людей у світі живе у вільних від поліо країнах. В той же час було зафіксовано 149 випадків захворювання у семи країнах.

poliotoday

12.04.2015 За даними ВООЗ з початку року зафіксовано лише 23 випадки хвороби (22 – у Пакистані, 1 - в Афганістані, також ендемічною територією залишається Нігерія).

currentyear2015

billgatesthisclose

We are this close to ending polio

Сьогоднішній день боротьби з поліо відображає серія плакатів, на яких видатні особи демонструють жестом пальцями «До подолання поліо залишилося так мало» («We are this close to ending polio»). Зокрема, в цій програмі взяли участь Біл Гейтс, актор Джекі Чан, архієпископ Дезмонд Туту, корейська поп-зірка Псай і багато інших.

Поставлена мета – остаточне викорінення поліо в світі до 2018 р. До цього часу фонд Білла та Мелінди Гейтс зобов’язався до кожного долара зібраного Ротарі додати ще два в загальній сумі до 35 млн. доларів на рік.

endpolionow

End Polio now

Під гаслом Ротарі «Покінчити з поліо тепер» («End Polio now») проводяться численні заходи в усьому світі. Більше мільйона Ротарійців пожертвували свій час і особисті ресурси на шляху до викорінення поліомієліту. Кожен рік, сотні членів Ротарі працюють пліч-о-пліч з працівниками охорони здоров'я по вакцинації дітей від поліомієліту в країнах, що постраждали від поліо. Ротарійці співпрацюють з ЮНІСЕФ та іншими партнерами в цілях підготовки і розповсюдження масових засобів комунікації, щоб достукатися до людей в районах, ізольованих внаслідок конфліктів, географії, або злиднів. Члени ,Ротарі також вербують колег-волонтерів, допомагають з транспортуванням вакцини, і надають іншу матеріально-технічну підтримку.

Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.

koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

Сергій Завадський
    Обраний Губернатор Д2232, член Ротарі з 2000 р.
PETS1
ПЕТС, Асамблея Дистрикту,- Київ, 16-18.03.2018