Історія Ротарі

4First4First names

Первая четверка Ротарийцев

Свою історію Ротарі веде з 23 лютого 1905 року, коли в Чикаго, в будівлі Юніті Білдінг на Норт Діборн стріт 127, відбулися перші збори майбутнього Ротарі клубу, на якому були присутні: гірничий інженер Густав Лоер, продавець вугілля Сильвестр Шилле (він же стане першим президентом клубу), кравець Хірам Шорі та адвокат Пол Гарріс.

first wheel

Саме Пол Гарріс стає в подальшому ідеологічним натхненником організації. Ідея Пола Гарріса полягала в прагненні розвивати дух дружби і солідарності у світі бізнесу великих міст. Незабаром до групи влилися нові члени Ротарі, які стали поперемінно збиратися за місцем роботи того чи іншого Ротарійця, звідки і виникла ідея обертання та емблема колеса (спочатку емблема являла собою колесо воза). Крім дружнього і ділового спілкування вимальовується ідея служіння громаді і здійснення гуманітарних акцій. Першими проектами, реалізованими Ротарі, стали купівля коня для місцевого священика та встановлення громадської вбиральні біля мерії Чикаго.

Пол Перси Харрис

Пол Харрис

Незабаром з’явилися Клуби і в інших містах США. У 1910 році під час першої Конвенції за участі 16 клубів Ротарі, Пол Гарріс був обраний Президентом.). У 1911-1912 році виникають перші Ротарі Клуби за межами США – у Дубліні, Вінніпегу та Лондоні. В 1912 році було засновано Міжнародну Асоціацію Ротарі Клубів, яка в 1922 році отримала свою сучасну назву Ротарі Інтернешнл (англ. Rotary International).

З того часу рух Ротарі розвивався і зміцнювався в усьому світі, набував організаційної чіткості і здобував повагу своїми гуманітарними акціями. Наприкінці 1980-х до Ротарі стали приймати жінок і на сьогодні жінки складають біля 15% членів Ротарі. У 1989 році рух Ротарі отримав своє теперішнє гасло – «Служіння понад власне Я» (англ. «Service above self)». Це гасло стало духовною основою життя для Ротарійців усього світу.

Членами Ротарі в різні роки були визначні особи світової політики, науки та культури. Серед них – Президент США Джон Кеннеді, Прем’єр-міністр Великої Британії Уїнстон Черчиль, німецький письменник Томас Манн, океанограф та мандрівник Тур Хейердал, лауреат Нобелівської премії миру філософ Альберт Швейцер, король Швеції Карл ХVI Густав, композитори Франц Легар та Жан Сибеліус, співак Лучано Паваротті, боксер Мануель Пакьяо та багато інших відомих особистостей.

Сьогодні Ротарі — це глобальна мережа громадських добровольців, членами якої є понад 1,2 млн лідерів бізнесу та суспільного життя. Більше ніж 35,3000 Ротарі Клубів у більш як 200 країнах і географічних регіонах втілюють проекти служіння як у своїх місцевих громадах, так і поза їх межами, з метою подолання таких негативних явищ, як бідність, хвороби, голод, неписьменність і забруднення навколишнього середовища, здійснюють підтримку представників нового покоління.

Conban
Конференція Дистрикту - Львів, 26-28.05.2017