Шлях Ротарі в Україні

Ротарійський рух на нинішній території України існував ще до другої світової війни. Перший Ротарі Клуб тут був створений у 1928 році в Ужгороді (тоді - Чехословаччина), другий – в 1929 в Чернівцях (тоді - Румунія). В 1935 році був започаткований Ротарі Клуб Львів (тоді – Польща). На жаль, в 1939 році тодішні Клуби припинили свою діяльність, а в 1941 році були офіційно призупинені рішенням РІ. Не сприяла існуванню Ротарі Клубів і політика комуністичної партії щодо громадських організацій. Тому відродження Ротарійського руху в Україні припадає вже на часи незалежної України.

В 1992 році Хартію (документ, що засвідчує приналежність Клубу до асоціації Ротарі Інтернешнл) отримали Ротарі Клуб Київ, а дещо пізніше – Ротарі Клуб Львів. В 1994 році розпочали діяльність Ротарі Клуби в Ужгороді та Харкові, в наступному році додалися ще п’ять Клубів, а до 2000 року число Клубів зросло до 28.

Map06 18

На сьогодні в Україні діє 50 Клубів у 26 містах, а також Ротарі е-Клуб. Крім того, в багатьох містах отримала свій розвиток молодіжна програма Ротаракт, а у Черкасах та Харкові активно діють Клуби Інтеракт. В ряді міст маємо вже декілька Ротарі Клубів, зокрема, 7 Клубів у Києві та у Львові, 6 – у Харкові.

Українські Клуби сьогодні відносяться за Ротарійською “географією” до Дистрикту 2232, який об’єднує окрім українських Клубів, три білоруські Ротарі Клуби з Мінську.

Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.

koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

Сергій Завадський
    Обраний Губернатор Д2232, член Ротарі з 2000 р.

PETS1
Семінар з публічного іміджу - Рівне,07-03.09.2018