Шлях Ротарі в Україні

Ротарійський рух на нинішній території України існував ще до другої світової війни. Перший Ротарі Клуб тут був створений у 1928 році в Ужгороді (тоді - Чехословаччина), другий – в 1929 в Чернівцях (тоді - Румунія). В 1935 році був започаткований Ротарі Клуб Львів (тоді – Польща). На жаль, в 1939 році тодішні Клуби припинили свою діяльність, а в 1941 році були офіційно призупинені рішенням РІ. Не сприяла існуванню Ротарі Клубів і політика комуністичної партії щодо громадських організацій. Тому відродження Ротарійського руху в Україні припадає вже на часи незалежної України.

В 1992 році Хартію (документ, що засвідчує приналежність Клубу до асоціації Ротарі Інтернешнл) отримали Ротарі Клуб Київ, а дещо пізніше – Ротарі Клуб Львів. В 1994 році розпочали діяльність Ротарі Клуби в Ужгороді та Харкові, в наступному році додалися ще п’ять Клубів, а до 2000 року число Клубів зросло до 28.

Карта

На сьогодні в Україні діє 49 Клубів у 26 містах, а також Ротарі е-Клуб. Крім того, в багатьох містах отримала свій розвиток молодіжна програма Ротаракт, а у Черкасах та Харкові активно діють Клуби Інтеракт. В ряді міст маємо вже декілька Ротарі Клубів, зокрема, 7 Клубів у Києві та у Львові, 6 – у Харкові.

Українські Клуби сьогодні відносяться за Ротарійською “географією” до Дистрикту 2232, який об’єднує окрім українських Клубів, три білоруські Ротарі Клуби з Мінську.

KHER
Семінар з питань членства - Херсон, 22-24.09.2017