Міжнародні контакти

За означенням, в Ротарі Міжнародне Служіння, четвертий Напрямок Служіння, охоплює те, що робиться Членами Ротарі для розвитку міжнародного взаєморозуміння, доброї волі та миру шляхом ознайомлення з людьми з інших країн, їхньою культурою, звичаями, досягненнями, устремліннями та проблемами, в друкованих матеріалах та в листуванні, а також в усіх спільних діях Клубів та проектах розроблених для допомоги людям в інших країнах.

Важливою формою реалізації міжнародного служіння є участь в спільних проектах, коли дія місцевого Ротарі Клубу отримує волонтерську, фінансову або іншу підтримку Клубів та Дистриктів з інших країн.

ICC sign

Ключову роль у координації спільних дій відіграють міждержавні комітети(МДК). Ідеєю Міждержавних Комітетів Ротарі, як мережі Ротарійців, Ротарі Клубів чи Дистриктів у двох або більше країнах, є співпраця між собою на понад-національному рівні.

У 1932 році Ротарі Клуби у Франції та Німеччині заснували перший «Малий Франко-Німецький Комітет», створюючи прецедент для нинішніх Ротарійських МДК. МДК продовжують Ротарійські миротворчі традиції. Яскравий приклад – це створений у 1993 році між двома країнами з тисячолітньою історією ворожнечі МДК Греція/Туреччина.

В Україні на сьогодні створені та активно працюють міждержавні комітети Ротарі:

• Україна – Польща
  • Україна – Кіпр
  • Україна – Словаччина/Чехія
  • Україна – Угорщина
  • Україна – Франція
  • Україна – Румунія
  • Україна – Німеччина
  • Україна – Грузія
  • Україна - Росія
  • Україна – Болгарія
  • Україна – Бельгія
  • Україна – Ізраїль

На черзі – створення МДК з Італією та Австрією.

Conban
Конференція Дистрикту - Львів, 26-28.05.2017