Дистрикт

З 01 липня 2016 року українські Ротарі Клуби разом з Ротарі Клубами Білорусі входять до складу новоствореного Дистрикту 2232. Дистрикт 2232 налічує на сьогодні 53 Ротарі Клуби (Білорусь-3, Україна-50), разом біля 850 Ротарійців.

До цього Ротарі Клуби України  разом з Клубами Білорусі та Польщі входили до Дистрикту 2230. Цей Дистрикт був створений з 1 липня 1997 року в складі 39 польських Клубів. Україна з 1991 до 1994 року, разом зі всіма Клубами на території колишнього Радянського Союзу, входила до складу Дистрикту 1430 (Фінляндія). В 1994 році, на прохання Паст-Губернатора Дистрикту 1680 (Ельзас і Лотарингія, Франція), тодішній Президент РІ Боб Барт і Рада Директорів РІ прийняли рішення про протекторат Дистрикту 1680 РІ над Україною. Відповідальним за Україну був призначений Леон Ложель. Згодом Україна була виділена в Спеціальну зону розширення (Special Extension Area- SEA), а Леон Ложель був призначений повноважним представником Президента РІ (President Extention Administrator - PEA).

З липня 1999 року SEA були ліквідовані, а керівництво Ротарі в Україні перейняв на себе Український Керівний Комітет Ротарі Інтернешнл, створений Директором РІ Маріо Грассі в серпні 1999 року у Львові. Координатором УКК був вибраний і затверджений Радою Директорів РІ Мирослав Гаврилів (РК Львів).

У листопаді того ж 1999 року робоча конференція РІ в Будапешті під керівництвом Президента РІ Карло Равіцци розробила проект, який після ратифікації всіма Клубами Польщі, України та Білорусії був прийнятий Радою Директорів РІ в лютому 2000 року. Цей проект передбачав створення з 1 липня 2000 року єдиного інтернаціонального РІД - 2230 в складі Білорусії, Польщі та України на базі діючого Дистрикту 2230 (Польща). З 01 липня 2016 року на базі Дистрикту 2230 були створені два нових Дистрикти - Дистрикт 2231 (Польща) та Дистрикт 2232 (Білорусь-Україна).

Першим Губернатором Дистрикту 2232 в каденції 2016-2017 року був член РК Львів Геннадій Кройчик.

З 1 липня 2017 року Губернатором Дистрикту 2232 є член РК Мінськ-Ратуша Сяргей Філіпав.

Сяргей Філіпав

FIL1

Сяргей Філіпав - один з організаторів Ротарі Клубів в Білорусі. З 1992 року організував шість клубів.

Був Секретарем, Скарбником та Президентом Клубу (2002-2003).

Брав участь в роботі різних Комитетів Дистрикту 2230, в тому числі, тричі був Представником Губернаторів в Білорусі.

Власник мережі рекламних агентств, які успішно працюють з 1989року.

Почесний професор білоруської академії реклами. Експерт національного проекту «Відкрита Білорусь».

Автор серії книг про видатних людей країни.

Нагороджений рядом державних дипломів та медаллю «За духовне та культурне відродження Білорусі».

Одружений, має троє дітей та шість онуків.

KHER
Семінар з питань членства - Херсон, 22-24.09.2017