Актуальні проекти

"Симфонія Життя"

(Проект здійснюють РК Київ та Ротарает Клуб Івано-Франківськ за підтримки інших українських та зарубіжних Клубів)

У розвинених країнах існує система первинного скринінгу новонароджених та своєчасного втручання за необхідності чи виявлення порушень слуху. Тоді як можливості діагностики та лікування в Україні є обмеженими. Як результат, вади слуху виявляються не своєчасно, що призводить до важких наслідків. Наше завдання – створити можливість для ранньої діагностики вад слуху у новонароджених діток та своєчасної медичної допомоги.

Дитина, яка зможе почути світ, зможе й заговорити до цього світу. Цей проект має на меті показати, що кожен має право здобути шанс вирватись зі світу тиші. Ми маємо міцний намір докласти всіх зусиль, але ми потребуємо й вашої допомоги. У світі 488 млн людей, що страждають від вад слуху. За статистикою, 3-4 % новонароджених з’являються на світ із певною вадою слуху.

Нині в Україні немає державної підтримки скринінгу новонароджених. Тому порушення слуху можуть діагностуватися і у віці 4-5 років. В родині, що чує, часто батьки можуть і не підозрювати, що в них може бути дитина, що не чує. Вони втрачають час та чекають до 2-3 років, поки дитина розговориться. Це призводить до страшних наслідків, адже пізня діагностика втрати слуху – це втрачена можливість, у тому числі, своєчасно зробити кохлеарну імплантацію та мінімізувати відставання у слухо-мовному розвитку дитини. Черга на кохлеарні імпланти в Україні (на операції зі встановлення первинних кі), за даними Інституту Отоларингології ім. Коломійченка, – 415 діток (станом на 22.05.2018). Це означає, що тільки за офіційними даними 415 діток у країні не мають шансів почути світ без коштовних імплантів. Загалом в Україні приблизно 5-8% населення страждає від вад слуху.

А що у світі?

Сучасний розвиток техніки і створення відповідної діагностичної апаратури дозволяють виявляти порушення слуху в будь-якому віці, навіть у новонароджених. Скринінг слуху новонароджених і дітей раннього віку є стандартизованою процедурою дослідження слуху, призначеною для швидкого і надійного виявлення дітей, у яких з високим ступенем ймовірності є порушення слуху. Впровадивши систему ранньої діагностики та забезпечивши дітей своєчасною кохлеарною імплантацією, ми матимемо менше дітей з проблемами слуху.

Мета проекту "Симфонія життя" – закупити 17 апаратів діагностики слуху у новонароджених діток в українські обласні лікарні, що наразі їх не мають. Кожен ваш внесок – це допомога наступним лікарням та тисячам діток:

1. Київська обласна дитяча лікарня.
2. Кіровоградський (Кропивницький) перинатальний центр.
3. Одеський перинатальний центр.
4. Полтавський перинатальний центр.
5. Сумський перинатальний центр.
6. Тернопільський перинатальний центр.
7. Харківський міський перинатальний центр.
8. Хмельницький перинатальний центр.
9. Херсонська обласна дитяча лікарня.
10. Черкаський перинатальний центр.
11. Чернігівський міський перинатальний центр.
12. Чернівецький перинатальний центр.
13. Вінницький перинатальний центр.
14. Волинський перинатальний центр.
15. Дніпровський перинатальний центр.
16. Житомирський перинатальний центр.
17. Івано-Франківський перинатальний центр.

Проект було представлено на світовому Конгресі Ротарі в Торонто в червні 2018 р.

Підтримати проект можна на сайті Української біржі благодійності https://ubb.org.ua/project/4151/

Проект «Medical Bridge» («Медичний міст»)

Проект Medical Bridge, який спільно реалізують Ротарійці та громадські організації Ізраїлю та України, спрямований на підвищення професійної кваліфікації українських лікарів в області хірургії та травматології. (Детальніше...)

koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

Сергій Завадський
    Губернатор Д2232 2018-2019, член Ротарі з 2000 р.

Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.

PETS1
Семінар з публічного іміджу - Рівне,07-03.09.2018