Папа Римський вітає Ротарі на Ювілейному богослужінні

Pope

Тисячі членів Ротарі, натхненні спеціальним запрошенням від папи римського Франциска, зібралися у Ватикані в Римі в суботу 30 квітня, щоб відслужити проповідь про співчуття, відкритість та служіння людству.

По полудні, група чисельністю близько 9000 членів Ротарі з 80 країн - пройшла шлях переповненими вулицями Риму, пройшовши пости посиленої охорони, що оточують Площу Святого Петра, і розмташувалася в області, зарезервованої для Ротарі навпроти базиліки Святого Петра на ювілейне богослужіння.

Франциск, 79-річний аргентинець, закликав більш ніж 100 000 присутніх, у тому числі, співробітників поліції і військових з усього світу, "побудувати культуру миру, безпеки та солідарності у всьому світі".

На його послання світу відгукнулися члени Ротарі, в тому числі Р. Асокан з Таміл Наду, Індія. "Ми приймаємо його послання про мир. Ротарі, яке бере участь у всіх сферах життя, може нести це послання всім нашим Клубам, передаючи його повідомлення всім нашим громадам", - говорить Асокан.

Хоча Франциск є лідером Римо-католицької церкви, його слова часто доходять до широкої аудиторії. Опитування, опубліковане раніше в цьому році, показало, що він є одним з найулюбленіших і  тих, що користуються довірою, світових лідерів.

Ось що зробило цю подію у Ватикані настільки привабливим, - каже Адріана Лантинг, яка приїхала з Каліфорнії, США. "Зустріч такої чудової людини з такою чудовою організацією, як Ротарі, в одному місці - таке я просто не могла пропустити", - сказала Лантинг, член Ротарі Клубу Лонг-Біч.

Мадрид Циммерман, інша член Клубу Лонг-Біч, яка не є католичкою, каже, що талант Франциска зачіпає серця людей незалежно від того, звідки вони. "Ротарі досягає того ж ефекту", - додає вона. "У нас можуть бути різні способи виразу, але наша [Ротарі] діяльність в допомозі іншим виходить з тих же принципів».

"Ця подія є нагадуванням про те, що у нас є тільки одна мета, і вона полягає в тому, щоб служити тим, хто потребує допомоги. Я думаю, що це послання, з яким я хочу повернутися в мій клуб", - говорить Циммерман.

Після урочистої аудієнції, Франциск зустрівся з невеликою делегацією членів Ротарі на чолі з Президентом РІ К. Р. Равіндраном. Папа звернувся до Равіндрана зі словами про важливість вакцинації дітей і закликав Ротарі продовжувати боротьбу з цим захворюванням.

"Мені випала честь і я глибоко зворушений, що мав можливість зустрітися з папою римським Франциском сьогодні, і чути, як він сказав нам продовжувати нашу боротьбу за викорінення поліомієліту", - говорить Равіндран, який сповідує індуїзм. "Це додало мені ще більше гордості за минуле Ротарі, ще більше віри в її сьогодення, і ще більше оптимізму з приводу її майбутнього, ніж коли-небудь раніше".

Зниження рівня міграційної кризи

У п'ятницю в Римі відбулася панельна дискусія Ротарі, покликана підкреслити зусилля для полегшення важкого становища біженців з Сирії, Іраку та Афганістану. Більше 60 мільйонів чоловік, з них 11 мільйонів сирійців, переміщені в результаті війни і насильства за останні чотири роки. Такі великі переміщення ніхто не бачив з часів Другої Світової Війни.

У дискусії, модератором якої виступило "Радіо Ватикану", експерти з Всесвітньої продовольчої програми, Єзуїтської служби у справах біженців та Агентства ООН у справах біженців говорили про те, як допомогти мігрантам в їх нових країнах.

Генеральний секретар Ротарі Джон Гевко, виступаючи в дискусії, вказав на низку ініціатив Ротарі Клубів, зроблених для того, щоб інтегрувати біженців в нове суспільство, в тому числі школи для програмістів і проект професійного навчання в Ріміні, Італія.

"Нинішнє становище біженців - це лакмусовий папірець для сучасного рівня співчуття", - сказав Гевко.

Він закликав присутніх використовувати свої зв'язки, щоб надати ресурси і кошти, необхідні для вирішення гуманітарної кризи.

По закінченні дискусії, Бонавентура Фохтунг, член Ротарі Клубу Аппер Блю Маунтінз Санрайз з Нового Південного Уельсу, Австралія, сказав, що Ротарі і Папа мають однаковий порядок денний, коли мова йде про допомогу мігрантам. Нещодавно Франциск прийняв 12 сирійських мігрантів, три сім'ї, в тому числі шестеро дітей, з якими повернувся до Ватикану після відвідин табору на грецькому острові Лесбос.

"Ми повинні повернутися додому і ставити це в приклад. Кожен клуб повинен щось робити. Кожна справа для допомоги цим біженцям може принести помітні зміни", - додав він.

Дводенний захід Ротарі в Римі, пов'язаний з ювілейною месою у Ватикані, який став Ювілеєм для Ротарійців завдяки організаторам з Дистрикту 2080 (Італія), також включав благодійні концерти і три вечері по збору коштів на ліквідацію поліомієліту.

Райан Хайланд (Ryan Hyland)

Новини Ротарі (Rotary News)
2-травня-2016

На фото: Папа Римський Франциск вітає Президента Ротарі Інтернешнл К. Р. Равиндрана на ювілейній аудієнції у Ватикані 30 квітня, де 9,000 членів Ротарі Клубів були спеціальними гостями понтифіка.

Фото люб'язно надано Ватиканом

Семінар МДК - Мінськ, 24-26.11.2017