Папа Римський вітає Ротарі на Ювілейному богослужінні

Pope

Тисячі членів Ротарі, натхненні спеціальним запрошенням від папи римського Франциска, зібралися у Ватикані в Римі в суботу 30 квітня, щоб відслужити проповідь про співчуття, відкритість та служіння людству.

По полудні, група чисельністю близько 9000 членів Ротарі з 80 країн - пройшла шлях переповненими вулицями Риму, пройшовши пости посиленої охорони, що оточують Площу Святого Петра, і розмташувалася в області, зарезервованої для Ротарі навпроти базиліки Святого Петра на ювілейне богослужіння.

Франциск, 79-річний аргентинець, закликав більш ніж 100 000 присутніх, у тому числі, співробітників поліції і військових з усього світу, "побудувати культуру миру, безпеки та солідарності у всьому світі".

На його послання світу відгукнулися члени Ротарі, в тому числі Р. Асокан з Таміл Наду, Індія. "Ми приймаємо його послання про мир. Ротарі, яке бере участь у всіх сферах життя, може нести це послання всім нашим Клубам, передаючи його повідомлення всім нашим громадам", - говорить Асокан.

Хоча Франциск є лідером Римо-католицької церкви, його слова часто доходять до широкої аудиторії. Опитування, опубліковане раніше в цьому році, показало, що він є одним з найулюбленіших і  тих, що користуються довірою, світових лідерів.

Ось що зробило цю подію у Ватикані настільки привабливим, - каже Адріана Лантинг, яка приїхала з Каліфорнії, США. "Зустріч такої чудової людини з такою чудовою організацією, як Ротарі, в одному місці - таке я просто не могла пропустити", - сказала Лантинг, член Ротарі Клубу Лонг-Біч.

Мадрид Циммерман, інша член Клубу Лонг-Біч, яка не є католичкою, каже, що талант Франциска зачіпає серця людей незалежно від того, звідки вони. "Ротарі досягає того ж ефекту", - додає вона. "У нас можуть бути різні способи виразу, але наша [Ротарі] діяльність в допомозі іншим виходить з тих же принципів».

"Ця подія є нагадуванням про те, що у нас є тільки одна мета, і вона полягає в тому, щоб служити тим, хто потребує допомоги. Я думаю, що це послання, з яким я хочу повернутися в мій клуб", - говорить Циммерман.

Після урочистої аудієнції, Франциск зустрівся з невеликою делегацією членів Ротарі на чолі з Президентом РІ К. Р. Равіндраном. Папа звернувся до Равіндрана зі словами про важливість вакцинації дітей і закликав Ротарі продовжувати боротьбу з цим захворюванням.

"Мені випала честь і я глибоко зворушений, що мав можливість зустрітися з папою римським Франциском сьогодні, і чути, як він сказав нам продовжувати нашу боротьбу за викорінення поліомієліту", - говорить Равіндран, який сповідує індуїзм. "Це додало мені ще більше гордості за минуле Ротарі, ще більше віри в її сьогодення, і ще більше оптимізму з приводу її майбутнього, ніж коли-небудь раніше".

Зниження рівня міграційної кризи

У п'ятницю в Римі відбулася панельна дискусія Ротарі, покликана підкреслити зусилля для полегшення важкого становища біженців з Сирії, Іраку та Афганістану. Більше 60 мільйонів чоловік, з них 11 мільйонів сирійців, переміщені в результаті війни і насильства за останні чотири роки. Такі великі переміщення ніхто не бачив з часів Другої Світової Війни.

У дискусії, модератором якої виступило "Радіо Ватикану", експерти з Всесвітньої продовольчої програми, Єзуїтської служби у справах біженців та Агентства ООН у справах біженців говорили про те, як допомогти мігрантам в їх нових країнах.

Генеральний секретар Ротарі Джон Гевко, виступаючи в дискусії, вказав на низку ініціатив Ротарі Клубів, зроблених для того, щоб інтегрувати біженців в нове суспільство, в тому числі школи для програмістів і проект професійного навчання в Ріміні, Італія.

"Нинішнє становище біженців - це лакмусовий папірець для сучасного рівня співчуття", - сказав Гевко.

Він закликав присутніх використовувати свої зв'язки, щоб надати ресурси і кошти, необхідні для вирішення гуманітарної кризи.

По закінченні дискусії, Бонавентура Фохтунг, член Ротарі Клубу Аппер Блю Маунтінз Санрайз з Нового Південного Уельсу, Австралія, сказав, що Ротарі і Папа мають однаковий порядок денний, коли мова йде про допомогу мігрантам. Нещодавно Франциск прийняв 12 сирійських мігрантів, три сім'ї, в тому числі шестеро дітей, з якими повернувся до Ватикану після відвідин табору на грецькому острові Лесбос.

"Ми повинні повернутися додому і ставити це в приклад. Кожен клуб повинен щось робити. Кожна справа для допомоги цим біженцям може принести помітні зміни", - додав він.

Дводенний захід Ротарі в Римі, пов'язаний з ювілейною месою у Ватикані, який став Ювілеєм для Ротарійців завдяки організаторам з Дистрикту 2080 (Італія), також включав благодійні концерти і три вечері по збору коштів на ліквідацію поліомієліту.

Райан Хайланд (Ryan Hyland)

Новини Ротарі (Rotary News)
2-травня-2016

На фото: Папа Римський Франциск вітає Президента Ротарі Інтернешнл К. Р. Равиндрана на ювілейній аудієнції у Ватикані 30 квітня, де 9,000 членів Ротарі Клубів були спеціальними гостями понтифіка.

Фото люб'язно надано Ватиканом

koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

Сергій Завадський
    Губернатор Д2232 2018-2019, член Ротарі з 2000 р.

Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.

PETS1
Семінар з публічного іміджу - Рівне,07-03.09.2018