Рада надала Клубам більшу гнучкість в питаннях засідань і членства

CoL

Законодавча Рада 2016 цілком може запам'ятатися як одна з найбільш прогресивних в історії Ротарі.

Рада не лише надала Клубам більше свободи у визначенні графіка зустрічей і складу членів, вона також схвалила збільшення щорічних внесків на $4 протягом трьох років. Зростання буде використовуватися для розвитку сайту Ротарі, поліпшення онлайн-інструментів і додавання програм і послуг, що допомагають збільшити членство в Клубах.

Законодавча Рада є важливим елементом управління Ротарі. Кожні три роки представники з усього світу збираються в Чикаго, щоби розглянути запропоновані зміни в політиці, які регулюють діяльність організації та Клубів, що входять до неї. Прийняті рішення вступають в силу з 1 липня.

Тон цього року було задано на початку, коли Рада директорів РІ висунула дві пропозиції щодо збільшення гнучкості. Перша з них дозволяє Клубам урізноманітнити час своїх зустрічей, зустрічатися онлайн або особисто, і скасовувати засідання з умовою, що вони проходять, принаймні, двічі на місяць. Друга дозволяє Клубам бути гнучкими у виборі своїх правил членства і вимог до членів. Обидві були прийняті.

Представники також схвалили видалення шести критеріїв членства з Конституції РІ, замінюючи їх простою вимогою, що може бути членом позитивна особистість, що має хорошу репутацію у своєму бізнесі або співтоваристві і виявляє готовність служити місцевій спільноті.

Приріст внесків на $4 рік був ґрунтований на п'ятирічному фінансовому прогнозі, який передбачив, що якщо Ротарі не буде підвищувати внески або проводити різку економію, то резерв коштів може опуститися нижче затверджених рівнів до 2020 року. Річний внесок від кожного Ротарійця, який Клуби платять РІ, складе $60 в 2017-18, $64 в 2018-19, і $68 в 2019-20 роках. В подальшому розмір внесків буде встановлено наступною Радою.

"Ми знаходимося в момент часу, коли ми повинні мислити за межами статус-кво", - сказав віце-президент РІ Грег Е. Подд - "Ми повинні думати про наше майбутнє".

Подд зазначив, що підвищення внесків дозволить РИ поліпшити My Rotary, розробити ресурс, що дозволяє Клубам ділитися найкращим досвідом у питаннях членства, спростити звітність Клубів та Дистриктів, покращити доступ до сайту для Ротарактівців, і оновити систему, щоб Ротарі відповідало зміні глобальних правил.

Також, внаслідок прийнятих Радою рішень:

• Рада з Резолюцій буде щорічно проводити зустрічі онлайн для обговорення резолюцій — рекомендацій для Ради Директорів РІ. Члени Ради з Резолюцій будуть обиратися строком на три роки. Вони будуть брати участь у роботі Ради з Резолюцій протягом трьох років і в Законодавчій Раді тільки в останній рік. Рада з Резолюцій дозволить Законодавчій Раді зосередитися на актах, що вносять зміни в регулюючі документи Ротарі. Прихильники такого рішення передбачають, що засідання Законодавчої Ради можна буде скоротити на один день, заощадивши $300,000.

• Ротарактівцям буде дозволено стати членами Клубів Ротарі, поки вони ще залишаються в Ротаракті. Прихильники стверджують, що занадто мало Ротарактівців (близько 5 відсотків) приєднуються до Ротарі. Іноді це тому, що вони не хочуть залишати свої Ротаракт Клуби раніше, ніж вони повинні зробити це по досягненню 30-річного віку. Очікується, що надання їм більших можливостей буде сприяти зростанню числа кваліфікованих молодих лідерів Ротарі.

• Буде ліквідовано різницю між e-Клубами і традиційними Клубами. Рада визначила, що Клуби можуть зустрічатися в різній формі, і враховуючи цю гнучкість, відмінність форм Клубів втрачає значення. Клуби, які мають у своїх назвах "е-Клуб" зможуть, однак, зберегти його.

• З Правил буде видалено положення про вступні внески. Прихильники цієї пропозиції аргументували її тим, що згадка про вступні внески не відповідає сучасному іміджу Ротарі.

• Буде заснований Постійний Комітет з членства, визнаючи, що членство є одним з головних пріоритетів організації, а ліквідацію поліомієліту було також визначено як мету вищого порядку.

Підсумки голосування можна подивитися тут.

Arnold Grahl - Арнольд Грааль

Rotary News