Ротарі та ShelterBox підтримують сирійських біженців

Syrian Refugee full

У Сирії, де громадянська війна триває з 2011 року, понад 6000 людей тікають з країни кожен день. Станом на вересень, більше 4,1 мільйона осіб стали біженцями, а понад 7,6 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами.

"Тяжке становище сирійських біженців є "лакмусовим папірцем" для світового співчуття", - каже генеральний секретар Ротарі Інтернешнл Джон Гевко. "Члени Ротарі клубів по всьому світу глибоко розчаровані кризою з біженцями, яка зараз розгортається в Сирії та інших частинах світу", і яку Організація Об'єднаних Націй назвала найгіршою за останні десятиліття.

"Ротарі уважно стежить за розвитком ситуації," говорить Гевко. “Ми знаємо, що наші члени мають невід'ємне бажання діяти, щоб полегшити страждання з якими стикаються переміщені особи і сім'ї. Ми закликаємо Вас відгукнутися, як Ротарійці роблять це вже більше 100 років: використовувати свої професійні навички та кмітливість, використовувати свої зв'язки з іншими лідерами, і мобілізовувати місцеві громади для забезпечення необхідних ресурсів і фінансових коштів для подолання гуманітарної кризи".

Члени Ротарі можуть пожертвувати в разі стихійних лих на зусилля нашого партнера ShelterBox, який допомагає в ситуації у Сирії протягом чотирьох років і співпрацює з Верховним комісаром Організації Об'єднаних Націй у справах біженців у розподілі гуманітарної допомоги. Shelterbox також співпрацює з громадами в Греції і частинах Туреччини для надання тимчасового житла та витратних матеріалів для переміщених осіб, що проходять через ці регіони в прагненні дістатися до інших країн Європи.

Рейчел Харві (Rachel Harvey), член команди Shelterbox, яка нещодавно повернулася з Греції, каже, що сирійські біженці роблять небезпечні переходи до берегів Греції.

2000 чоловік щодня прибувають на північні пляжі острова Лесбос, каже Харві, маючи на увазі грецький острів в Егейському морі біля узбережжя Туреччини. Подорож з Туреччини до Греції зазвичай займає близько півтори години. “Надувні гумові човни незмінно переповнені, і більшість пасажирів не вміють плавати “, - говорить вона.

Харві додає: "Це страшний досвід. Ще одна проблема в тому, що відбувається нашарування, адже багато переміщених осіб були накопичені в ході воєн в Сирії або Південному Судані, нестабільності в Афганістані чи Пакистані. Один чоловік сказав мені: "Це був кошмар. Я не знаю, як ми пережили цю поїздку".

Гевко каже: “Ми цінуємо наші Клуби і їх членів за їх підтримку, допомогу мільйонам переміщених осіб в тому, щоб знайти притулок і повернутися до нормального життя в їх громадах. Кожен біженець у наших серцях та умах."

(Rotary News, 5.10.2015)

Фото: сім'ї біженців з Сирії шукає прихистку в обмежених умовах на грецькому острові Лесбос - Рейчел Харві /Shelterbox

koma 03  Ротарі для мене вже багато років - частина мого життя, яку я дуже ціную. Бо вона дозволяє мені допомагати іншим, творити добрі справи, постійно спілкуватися зі старими друзями та заводити нових, значно збільшувати свій позитивний вплив на світ та людей навколо мене. koma 07

Сергій Завадський
    Обраний Губернатор Д2232, член Ротарі з 2000 р.

Голова міждержавного комітету Україна-Бельгія, член Ротарі з 2006 р.

PETS1
ПЕТС, Асамблея Дистрикту,- Київ, 16-18.03.2018