Унікальний подарунок для американських благодійників

MAL

На своєму спільному засіданні на честь 111-го дня народження Ротарі київські Ротарійці дали старт проекту «Майдан через серце художника», ініційованому РК «Київ-Центр». На подяку американським благодійникам вони вирішили подарувати чудовий витвір «Ціна Свободи. Україна», присвячений Небесній Сотні.

Це - унікальна робота, створена в сучасному стилі «арт-мікс», вона є результатом шести місяців роботи (530 годин) і поєднує різні техніки. Сюди також включені артефакти - предмети, зібрані авторкою після боїв на вул. Грушевського і на Майдані - фрагменти обгорілої шини, гілок дерев, щита, газет, патріотичних листівок, частки бруківки, скло від пляшок з-під «коктейлів Молотова» тощо. Рама декорована золотою поталлю, змішаною з гаром і кіптявою спалених шин в часи протистоянь.

Автор – Марина Лукач - член Спілки фотохудожників України, художник, волонтер, фандрайзер, учасниця та ініціаторка багатьох благодійних заходів, чиї твори неодноразово брали участь в ротарійських аукціонах. Марина - обдарована Богом людина. Вона проводить чудові презентації своїх творів, заряджуючи позитивною енергією глядачів. Згаданий твір («Ціна Свободи») вже презентувався під час благодійних вечорів в Солт-Лейк-Сіті (США) восени 2014 року, де встиг пригорнути увагу місцевої бізнес-спільноти до української тематики.

Зібрані під час благодійних заходів кошти були спрямовані на придбання ліків та медичних засобів для поранених в період Майдану та АТО. Українська аудиторія мала змогу доторкнутися до цих унікальних творів в 2015 році на виставках в Українському Домі, Мистецькому арсеналі тощо.

В рамках Проекту планується, що 14-17 квітня цього року «Ціна Свободи» буде продемонстрована під час всесвітньої Арт-експозиції в Нью-Йорку, в центрі Манхеттену. Готуються зустрічі з діаспорою, виставковий каталог, пам’ятний буклет тощо. Після того легендарний витвір буде символічно подарований американському народові в Українському Інституті в Америці. 21 квітня 2016 року саме там відкривається виставка сучасного українського мистецтва.

Київські ротарійці за доброю традицією провели стартовий благодійний аукціон, на якому зібрали стартову частину коштів для Проекту. До 10 квітня картина презентується в холі Американської Торгової Палати в Україні. Численні учасники комітетських засідань, інших поточних заходів, яких там зараз так багато проходить, зможуть побачити витвір та долучитися до Проекту.

Особисті контакти між американськими та українськими лідерами думок - це дуже важлива складова в розбудові миру та співпраці між нашими народами, адже «малими кроками робляться великі справи». І хто знає, може саме доторкнувшись до цього дивного твору з далекої України хтось на іншому березі океану вирішить теж зробити свій подарунок Світові.

Сергій Андріяш,
Асистент Губернатора,